bunar

Свет

(ВИДЕО) Трагедија во верски храм во Индија, загинаа 35 лица

А1он
Најмалку 35 лица загинаа, а 16 се повредени откако се урна покрив на бунар во комплекс храмови во централна Индија, изјави денеска владин претставник. इंदौर
Свет

ВИДЕО: Почина деветгодишното момче кое беше заглавено во бунар во Авганистан

А1он
Деветогдишното момче кое три дена беше заглавено во бунар во Авганистан почина токму кога спасувачите стигнале до него. Детето беше загалвено на длабочина од 10
Свет

ВИДЕО: Дете падна во бунар во Авганистан, заглавено е на длабочина од 10 метри

А1он
Спасувачите во Авганистан се обидуваат да дојдат до деветгодишното момче кое веќе два дена е заробено во бунар во јужната провинција Забул. Операцијата во селото