Маж нападнат од малолетници во Кисела Вода

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека 36-годишен маж вчера во 22 часот во СВР Скопје пријавил дека десетина минути пред тоа, на подрачје на Кисела вода, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од повеќе малолетници.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Откриени и казнети осум неисправни возила за јавен превоз на територија на СВР Тетово

А1он

Пријавата за напад стигнала во МНТ, полицијата апелира на смиреност, евакуирани повеќе институции

Ландов

Полицијата го блокираше центарот на Скопје, неофицијално има дојава за бомба

Ландов

Притвор за три лица за „родосквернавење” и „трговија со дете”

Ана Ололовска

Родители го принудувале детето да дава сексуални услуги, тројца приведени

Ана Ололовска

Спасовски: Полициската соработка дава конкретни резултати и нуди перспектива за натамошна стратешка и оперативна соработка

Ана Ололовска