Maлолетник ограби турист од Сингапур

Од:

МВР извести дека вчера во 16.25 часот на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници е уапсен 16-годишник од Скопје.

Според пријавеното, малолетникот околу 15.30 часот во старата Скопска чаршија му одзел пари на турист од Сингапур, а одземените пари се пронајдени кај него и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот полицијата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава за сторено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“, , а против Д.Ј., мајка на малолетникот ќе биде поднесена кривична пријава „запуштање и малтретирање на малолетно дете“.

Би можело да ве интересира

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга

Татко си го претепал малолетниот син

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Горан Наумовски

Малолетник нападнат од мајка на соученик

Приведен 39-годишник од кавадаречко, осомничен за физички напад врз малолетник

Родителите го оставиле детето во автомобилот во Загреб и влегле во пекарата- следела вистинска драма

Предраг Петровиќ