Малолетник е тешко повреден во сообраќајка во скопското село Мојанци

Од:

МВР извести дека вчера во 17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „21“ во скопското село Мојанци, општина Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „фиат пунто“ управувано од Б.Б.(36) од село Сингелиќ и електричен тротинет, управуван од малолетник од Мојанци.

Во несреќата со тешки повреди се здобил малолетникот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Санкт Петербург

Горан Наумовски

Тешко повреден е возач во сообраќајка во Битола

Петмина повредени во сообраќајка на три возила близу Кичево

Тешка сообраќајка кај Зеница: Се судрија автобус и камион, загина возач

Горан Наумовски

Повреден малолетник кој возел мотор – во него удрил автомобил

Романец предизвикал сообраќајка, па се фрлил во каналот Дунав-Црно Море