Максим Димитриевски собра 10 000 потписи за кандидатурата за претседател

Од:

Градоначалникот на Куманово и лидер на „ЗНАМ“, Максим Димитриевски собра 10 000 потписи потребни за кандидатурата за претседател.

„Над 10.000+ потписи за кандидат за Претседател! Благодарам за поддршката. Продолжуваме заедно до конечна победа“, напиша Димитриевски вечерва на својот профил на „Фејсбук“.

Би можело да ве интересира

Димитриевски: И покрај тоа што водиме позитивна кампања притисоците од власта од ден на ден се зголемуваат

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Димитриевски од Штип: На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде обединител

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Димитриевски од Свети Николе порача: Со масовен одзив на гласањето народот ќе покаже дека си ја сака државата

Горан Наумовски

Димитриевски во Тетово: Актуелното раководство на СДСМ состави пратенички листи за самоамнестија и имунитет

Димитриевски во Јегуновце: Заедно со граѓаните сакаме да ги направиме промените во Македонија

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Димитриевски денеска од Охрид: На Македонија и треба Претседател кој ќе ги штити интересите на граѓаните

Орце Костов