Македонка избодена до смрт од сопругот во Германија, сведок бил 8-годишниот син

Од:

41-годишна Македонка од Кавадарци била избодена до смрт од нејзиниот сопруг пред нивниот 8-годишен син, јавува Билд. Ова убиство се случило пред една недела во стан во Есен. Нејзините повреди биле толку тешки што искрварила до смрт. Сопругот, исто така Македонец, се обидел да избега, но бил фатен во соседниот град Гелзенкирхен.

Полицијата ја известил постариот 16-годишен син на жртвата кој кога дошол дома го нашол помалиот брат како стои пред заклучената врата од станот.

Полицијата во Есен информира дека на местото на убиството имало докази за 47-годишен осомничен (Македонец), кој е сопруг на починатата жена.

Би можело да ве интересира

Првиот германски разузнавач: И Русите се подготвени за саботажа

Горан Наумовски

Тројца тинејџери уапсени во Германија под сомнение дека планирале напад

Спречен терористички напад во Германија

Германски медиуми: Во Европа откриено складиште за оружје на Хамас

Германија: Стапи на сила законот за декриминализирање на поседувањето канабис

Над 20 повредени во нова автобуска несреќа во Германија-патниците биле средношколци

Горан Наумовски