Луѓе во години се тепале пред кафеана во Аеродром

Од:

Тепачка меѓу двајца скопјани на возраст од 66 и 50 години се случила вчеравечер пред кафеана во скопската населба Аеродром, информираат од МВР.

„На 13.03.2021 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на подрачје на Аеродром, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Л.(50) и Б.В.(66), двајцата од Скопје,“ се вели во соопштението.

Сочинет е записник за константиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Жена паднала од тераса во центарот на Скопје

Жарко Настоски

Скопјанец направил сообраќајка и избегал, подоцна со колата удрил полицаец и пак бегал

Жарко Настоски

Скопјанец уапсен на „Ленинова“, бил агресивен кон полицајци

Жарко Настоски

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Млад скопски крадец обил 15 такси возила во осум часа, направил трипати повеќе штета одoшто имал ќар

Жарко Настоски

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска