Локализиран пожарот кај Струмица

Од:

Пожарот кај месноста Два пата во Струмица кој избувна денеска во 12.40 часот е локализиран во 16.05 часот, информира Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС).

Во гаснењето биле ангажирани екипи на Територијалната противпожарна единица, ЈП Македонски шуми и на ЈП Комуналец. Интервенирале и авиони на ДЗС, кои се повлечени од местото по локализирањето на пожарот.

На терен дежураат контролни екипи, а подрачното одделение на ДЗС е во постојан контакт со дежурните во Дирекцијата.

Локацијата „Два пата“ кај Струмица е блиску до местото каде што пред два дена во огнена стихија беа повредени 14 лица, од кои две починаа.

Би можело да ве интересира

Голем пожар кај Карбинци, две вили настрадаа во огнената стихија

Жарко Настоски

Општина Струмица објаснува за „кривиот“ кружен тек: Важна е функционалноста, а не изгледот

Жарко Настоски

Во голем пожар во струмичко Ново Село изгоре погон за производство на столови

Изгаснат пожарот кај село Белица, Бродско

ВИДЕО: Огнени торанада го уништуваат Орегон, пожарникарите се повлекоа

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Во Белгија од лошо-полошо, пожар пеплоса куќи што веќе настрадаа во поплавите

Жарко Настоски

Leave a Comment

seven + 2 =