Лажна вест: Долга колона пред ВМА во Белград, илјада луѓе чекаат да проверат дали се заразени од коронавирус

Од:

Неколку портали објавија лажна вест во која пишува дека најмалку илјада луѓе чекале ред во белградската Воено-медицинска академија бидејќи се исплашени дека се заразени од коронавирусот.

Лажна вест: Долга колона пред ВМА во Белград, илјада луѓе чекаат да проверат дали се заразени од коронавирус

Неколку портали објавија лажна вест во која пишува дека најмалку илјада луѓе чекале ред во белградската Воено-медицинска академија бидејќи се исплашени дека се заразени од коронавирусот

Posted by A1on.mk on Среда, 11 март 2020

Од српската Воено-медицинска академија демантираат дека станува збор за редици за тестирање за коронавирус.

„На влезот во зградата на сите им се мери температура, поради што е забавен влезот. Мерењето температура е една од мерките кои се спроведуваат во рамки на борбата против новиот коронавирус“, истакнуваат од Академијата.

Би можело да ве интересира

Бајден утре ќе нареди задолжителна вакцинација за сите вработени во сојузните органи

Жарко Настоски

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

Жарко Настоски

Бугарија врати осуммина шпански државјани од авион поради ковид-мерките

Жарко Настоски

Третата доза „Фајзер“ заштитува стопати повеќе од делта-сојот, тврди компанијата

Жарко Настоски

Вонредната состојба во Бугарија продолжена до крајот на август

Жарко Настоски

Се влошува состојбата во Србија – над 300 нови случаи на Ковид-19

Жарко Настоски