Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска го слават насилството и режимот

Од:

Денеска ВМРО-ДПМНЕ повторно се враќа на местото на злосторот, денеска ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски повторно протестира за одбрана на насилството. Старо ВМРО-ДПМНЕ, стара песна остатоци од мрачното минато денеска излегоа на улица, го славеа насилството и режимот со истата хушкачка реторика, со истата насилничка кореографија од пред четири години и со прекршување на протоколите за заштита од ковид 19 рече на прес конференција портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

-Христијан Мицкоски, Јанко Бачев, Димитар Апасиев, инсталациите на Никола Груевски денеска застанаа зад насилството, зад осудените лица кои упаднаа во Собрането на 27 за да спречат транзиција на власта и да ја погазат волјата на народот. На 27 април 2017 на крвавиот четврток, вооружени насилници упаднаа во Собранието и се обидоа да убијат пратеници, новинари и вработени во собраниските служби, тоа го виде целата домашна и меѓународна јавност. Крвави глави, тепани пратениците, под закана новинари, претепани пратеници кои завршија во кома, тоа се нечовечки дела на насилници. Насилници не се уставобранители и никогаш нема да бидат, вели Кузеска.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Згрозен сум од неморалниот чин на Маричиќ, устата полна им е со Европа, а немаше ни извинување

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Со сите демократски и парламентарни методи ќе го спречиме донесувањето на законот за амнестија

(ВИДЕО) „Вицепремиере зошто сега не намигнувате?“: ВМРО-ДПМНЕ ја блокира седницата и бара оставка од Маричиќ

Орце Костов

СДСМ: Со „гарантирана цена“ и пониски маржи СДСМ го штити стандардот на граѓаните

(ВИДЕО) Мицкоски: Замрзнувањето на цените не го решава проблемот, водат погрешни економски политики

Мицкоски: Уште не се залечени раните за случајот со Онкологија, има нова афера каде ќерка дава тендер од три милиони на татко