Кузеска: Мицкоски подмолно ги злоупотребува чувствата на семејствата на трагично загинатите во Тетово

Од:

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на семејствата на трагично загинатите во Тетово во политички цели, рече на прес конференција портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

„Еднакво подмолно е што Мицковски се става во улога на истражител, вештак, обвинител и судија и онака од ракав става на маса факти кои немаат допирна точка со реалноста. Сето ова Мицкоски не го прави затоа што е загрижен, затоа што му е жал за загубата на човечки животи, туку бескрупулозно се бори за гола власт. Ништо друго. Вакво ниско ниво на политичка култура, неприземно, некрофилско и деструктивно однесување не се памети. Мицкоски е трговец со човечки судбини. Без око да му трепне трампа загубени души за гласови. Мицкоски има морал, совест и образ еднаков на НУЛА’ – вели Кузеска.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Да се обединиме, државата оди напред само ако и Скопје влече напред

Ана Ололовска

Мицкоски: Заев ништо не разбрал

А1он

СДСМ Скопје контра Арсовска: Ние инвестираме во иднината на младите, а не во луксузни канцеларии како тие во Белaта палата на ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Мицкоски очекува бруталност од полицијата во вториот круг, фокусот му е да победи Данела, па ново мнозинство во Собранието

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Заедно со народот го поразивме СДСМ со над 55 илјади гласови разлика

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во вториот круг меѓусебе ќе се борат за градоначалник во 25 општини

Катерина Павлова-Николовска