Кумановец ја истепа својата 79-годишна мајка

Од:

Полицијата извести дека го уапсила кумановецот А.С.(44).

Тој е уапсен бидејќи на 28.9.2023 околу 23.30 часот во семејниот дом со тврд предмет ја нападнал неговата 79-годишна мајка.

„По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок“, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Жена од Валандово си го претепа сопругот

Кумановец ја истепал неговата 19-годишна ќерка

Обид за убиство при семејно насилство – маж се обидел да ја убие партнерката

Пијана жена со ножици го избодела бившиот пред казино: Обвинителството бара притвор

Орце Костов

Скопјанка била истепана од сопругот, свекрвата и золвата

Пријавени два случаја на семејно насилство

Горан Наумовски