Кумановец и малолетна скопјанка сакале да украдат автомобил

Од:

На 30.8.2022 во 4.25 часот на ул.„1511“ во Скопје, полициски службеници од полициската станица Кисела Вода ги лишиле од слобода Д.К.(32) од с.Шупљи камен, кумановско и малолетничка од Скопје.

Тие биле затекнати при обид да одземат патничко возило „фолксваген голф“ со кривопаланечки регистарски ознаки.

Во близина на возилото бил пронајден предмет кој потекнува од друго кривично дело, а при преглед кај нив, кај малолетничката била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Лицата биле приведени во полициска станица, а за настанот бил запознаен Јавен обвинител.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Горан Наумовски

Македонец украл четири автомобили за една ноќ на Брач

А1он

Приведени двајца крадци во Куманово

Крадци украле злато од келтската ера во вредност од милиони долари од музеј во Германија

Горан Наумовски

Малолетници украле „голф“ па предизвикале сообраќајка

Полицијата уапси крадци на археолошко богатство