Кривична за крадец на накит од минувачи на Камениот мост

Од:

Кривична пријава заработи крадец на златен накит кој на минувачи на Камениот мост на сила им го одземал. Разбојникот е приведен, а вредноста на накитот се проценува на над 800 евра.

Како што соопшти МВР, А.С.(22) од Скопје извршил четири кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“, при што се стекнал со противправна имотна корист од 52.000 денари. Пријавениот ги извршил делата на идентичен начин во периодот од 18 ноември 2019 до 3 декември 2019. Тој, со употреба на сила, од оштетените одземал златен накит кој го носеле на нив. Првото дело го извршил на 18 ноември 2019 на ул.„11-ти Октомври“, а останатите три во близина на Камениот мост во Скопје на 28 ноември 2019, на 1 и 3 декември 2019 година.

Би можело да ве интересира

Во Драч од македонски државјанин украдени 6.000 франци и автомобил, уапсени три лица

А1он

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска

Кривична пријава за едно лице за „даночно затајување“

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност, пукал кон стан на соседите

Ана Ололовска