Кривична пријава против стружанец за бесправно градење

Од:

Поднесена е кривична пријава против стружанец за бесправно градење на улица „Партизанска“ во Струга, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи.

– ОВР Струга поднесе кривична пријава против Н.Д.(52) од с.Радолишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“. Пријавениот, во февруари 2021 на ул.„Партизанска“ во Струга, без одобрение за градба изградил деловен простор на земјиште сопственост на Република Северна Македонија, се наведува во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за директорот на Музејот на албанската азбука во Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

А1он

Кривична пријава за непочитување изолација и напад на вработен во обложувалница

Ана Ололовска

Во Дебар помеѓу складиран градежен материјал пронајдено оружје, муниција и марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца лихвари од Штип

Ана Ололовска

Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Ана Ололовска