Кражбата во средното училиште во Охрид ја извршила ученичка

Од:

Министерството за внатрешни работи во врска со кражбата во средно училиште во Охрид соопшти дека се работи за 19-годишна ученичка, а не за ученик како што претпладнево информираше Министерството.

– На 26.3.2024, полициски службеници од СВР Охрид расчистиле кражба во средно училиште во Охрид. Имено, С.Р.(19) од Охрид, ученичка во средното училиште била фатена при извршување кражба, при што од друга ученичка одзела пари, се вели во корегираното соопштение од МВР.

Парите биле пронајдени и вратени на сопственичката, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Полицијата уапси крадци, пронајдени се и украдените предмети

МВР: Уапсен е разбојник по извршување на кражба во Драчево

Во Ѓорче Петров е уапсено момче од Тетово кое три пати во еден ден ограбило иста продавница

Горан Наумовски

Двајца кумановци фатени на дело како крадат во свињарска фарма

Љутков: Во наредниот период Охрид ќе стане центар со 365 денови културен туризам

A1on

Езерската полиција спасила две малолетни лица во водите на Охридското Езеро

Предраг Петровиќ