Крадец од скопско Коњаре фатен во тетовско Ратае

Од:

Полицајци од СВР Тетово попладнево во селото Ратае нашле и привеле жител на скопско Коњаре, кој се барал за издржување на затворска казна.

Осуденикот бил најден околу 17 часот, соопшти полицијата.

„Полициски службеници на Секторот за меѓународна полициска соработка – Оддел за потраги на МВР, во содејство со СВР Тетово, го привеле 41-годишниот С.М. од скопско Коњаре, осуден на седум и полгодишна затворска казна за сторени кривични дела „тешка кражба”, согласно член 236 од Кривичниот законик,“ информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

По приведувањето, реализирано со судска наредба, 41-годишникот е спроведен во КПУ „Идризово” во Скопје за издржување на казната, додаде тој.

Би можело да ве интересира

Осумдесетитригодишна делчевка пронајдена мртва

А1он

Судир на четири возила причина за смртниот случај во вчерашната сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

А1он

Утврден идентитетот на загинатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

А1он

Едно лице го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Предраг Петровиќ

Гостиварец со пукање славел изборна победа

Тетовската полиција приведе двајца малолетници и 31 годишник поради марихуана

А1он