Ковачки: Стани Славјанка дај си оставка

Од:

Славјанка Петровска и нејзиното семејство имаат пријавено живеалиште во хациендата со базен која mинистерката за одбрана ја крие вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки.

dobivaj vesti na viber

– Утре на прес-конференција ќе обелодениме документи и докази дека Петровски се уште се во владение на луксузната хациенда со базен, која патем е дивоградба, а нејзиното бесправно градење е кривично дело. Стани Славјанка Петровска не бегај и дај си оставка веднаш. Лажеше дека хациендата не е твоја. Фатена си во лага. Хациендата со базен да ја подариш на здруженијата на бранители од 2001 година напиша Ковачки на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Ковачки: Петровска и семејството се со пријавено живеалиште во луксузната хациенда на Радишанска

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Ковачки: Славјанка Петровска да го покаже договорот за продажба на луксузната хациенда

ВМРО-ДПМНЕ: Попусти се сите обиди за дефокус, Петровска бега од вистината – доставуваме докази

Петровска за луксузната хациенда со базен: Ковачки има рок од 24 часа да се извини, во спротивно ќе тужам, а парите ќе ги донирам на жртвите од владеењето на Никола Груевски

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Ковачки: Славјанка Петровска крие луксузна хациенда со базен во Радишани

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Ковачки: За учество во мировна мисија се дава мито од 3.500 евра, а за прием на професионален војник 5.000 евра

Горан Наумовски