Косовскиот премиер Хоти во посета на Скопје

Од:

Владина делегација на Република Косово предводена од премиерот Авдулах Хоти денеска престојува во официјална посета на земјава.

Хоти во Скопје ќе има тет-а-тет средба со премиерот Зоран Заев по што ќе имаат официјална средба заедно со делегациите на двете земји и заедничка прес-конференција.

Косовскиот премиер ќе биде примен и од претседателот на Собранието Талат Џафери.

Би можело да ве интересира

Рекордни 22 жртви на Ковид-19 за еден ден во Косово

Жарко Настоски

Ветон Сурои сепак останува почесен граѓанин на албанскиот град Кукс

Ана Ололовска

Косово: Нови 14 починати и 555 заболени Ковид-19

Жарко Настоски

Косовската Влада издвоила 20 милиони евра за обвинетите за воени злосторства

Ана Ололовска

Објавена редигирана верзија на одлуката за потврдување на обвинението против Хашим Тачи и останатите обвинети

Ана Ололовска

Во Косово вчера регистрирани 10 починати и 521 заболен од Ковид-19

Жарко Настоски