Косовец со изнајмено возило шверцувал мигранти

Од:

Вчера на клучка Прдејци, на автопатот Скопје – Гевгелија, полициски службеници го уапсиле Џ.К.(51) од Косово.

При контрола во возило „фиат типо“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на рент-а- кар агенција, кое тој го управувал, биле пронајдени пет лица- мигранти од Индија.

Џ.К. е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со Јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Два брода потонаа во близина на Тунис, загинаа најмалку 29 африкански мигранти

Потона брод со мигранти кој пловел од Тунис кон Европа, 34 исчезнати

Двајца илегални мигранти се задушија во товарен воз во Тексас

Горан Наумовски

Италијанската влада го обвини „Вагнер“ дека стои зад бранот мигранти во Средоземното Море

(ВИДЕО) Трагедија во Италија: 58 мигранти меѓу кои и деца загинаа во бродолом

Катерина Павлова-Николовска

Цела автобуска компанија се занимава со криумчарење мигранти

Горан Наумовски