Колони за влез во Грција и Србија: Се чека до 45 минути

Од:

Километарска редица за влез во Грција има утрово, за продолжениот викенд поради празникот Водици.

Освен на градиничниот премин Богородица, се чека и на преминот Табановце. На двата гранични примини, според АМСМ, за излез од земјава се чека од 30 до 45 минути.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

Во пантолоните и долната облека криел злато вредно 65 илјади евра, фатен шверцер на Богородица

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Запленети 4,8 килограми злато при влез на „Богородица“

Штрајкот на грчките цариници ги затвори трите гранични премини кон Грција

Блокада на премините кон Грција поради штрајк на грчките цариници

Катерина Ѓуровски

Штрајк на царинските службеници утре и задутре во Грција, во прекин сообраќајот на граничните премини

Премините кон Грција, Богородица и Меџитлија денеска затворени на неколку часа