Кавадарчанец со нож ја нападнал сопругата, а потоа се самоповредил

Од:

На 18.8.2022 околу 16.35, В.Д.(47) од Кавадарци во семејниот дом ја нападнал со остар предмет неговата сопруга, нанесувајќи ѝ повреда, по што и самиот се повредил.

dobivaj vesti na viber

Лицата се пренесени во ЈЗУ Општа болница Кавадарци за укажување на лекарска помош.

Увид на лице место извршил Јавен обвинител од Кавадарци со увидна екипа од ОВР Кавадарци.

Би можело да ве интересира

15 години затвор за неготинецот кој крвнички до смрт ја претепа партнерката

Катерина Павлова-Николовска

Ќерката на жената од Неготино што партнерот ја претепа до смрт: Ја уби мајка ми, а сега го прават непресметлив за да добие помала казна

Вработена во центар за социјални работи во Кавадарци фалсификувала исправи

Син ги истепал родителите

Мајка си го истепала синот, таткото ја пријавил во полиција

Неготинецот кој до смрт ја претепа партнерката треба да одговара за убиство, а не за тешка телесна повреда, реагира Платформата за родова еднаквост  

Маја Илиевска-Пачемска