Катица Јанева дојде во СЈО

Од:

Главната јавнa обвинителка во оставка, Катица Јанева денеска се појави на работа. Таа пристигна со службеното возило, а влезе во Обвинителството, директно низ гаражните простории.

Засега не е познато дали го прекинала боледувањето, но познато е дека ќе се сретне со колегите обвинители кои се оградија од неа во вторникот откако се отвори истрагата за случајот „Рекет“ каде таа е поврзана, но засега не е осомничена.

Би можело да ве интересира

Катица Јанева однесена во затворот „Идризово“

Кристијан Ландов

Пресудата за „Рекет“ ќе стигне до Врховен, Катица Јанева ја нема добиено одлуката, ниту упатен акт за во затвор

Кристијан Ландов

Не се загрозува ниту еден предмет покренат од СЈО со враќањето на повторно одлучување, вели Заев

Ана Ололовска

Разрешен поротникот Сандев, четири предмети од СЈО ќе почнат од почеток

Кристијан Ландов

Џолев ќе одлучи дали ќе побара разрешување за поротникот кој може да врати четири предмети на СЈО од почеток

Кристијан Ландов

Јавното обвинителство ќе им понуди вонсудска спогодба на вработените во СЈО

Ана Ололовска