Кај Старо Нагоричане приведен криумчар од Велес, пронајдени се 44 мигранти

Од:

На регионалниот пат Старо Нагоричане-Пелинце, полициски службеници го уапсиле Д.С.(27) од Велес.

При контрола на товарно возило „MАН“ кое го управувал, биле пронајдени 44 мигранти од Палестина, Ангола, Конго, Судан, Пакистан, Гана и Сенегал, меѓу кои и малолетници.

Д.С. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Грк криумчарел мигранти во камион со 23 тона компот од праски

Кај гевгелиско Прдејци пронајдени седум лица мигранти, приведени двајца криумчари

Приведен 21-годишен криумчар, превезувал 13 мигранти од Сирија

Катерина Ѓуровски

Уапсени двајца млади штипјани кои превезуваа 23 мигранти од Сирија

(ВИДЕО) Комбе полно со мигранти бегајќи од полицијата пропадна во канал во Велес

Орце Костов

Приведени седуммина криумчари од Пакистан, пронајдени 70 мигранти