Каевски: Заради Мицкоски, Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ Скопје е банкрот

Од:

Неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ и Данела Арсовска е единствената причина за хаосот што му се случува на Град Скопје. ВМРО-ДПМНЕ го има мнозинството во Советот, го има мнозинството од членовите на управните одбори во јавните претпријатија и установи кои исто како Градот се едвај функционални рече на прес конференција пратеникот и протпарол на СДСМ Дарко Каевски.

– Токму ВМРО-ДПМНЕ и шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски ја промовираа Арсовска како најдобра менаџерка, бараа доверба од граѓаните и заедно ја славеа изборната победа во Белиот дворец. Денес, една и пол година, Градот е со блокирана сметка и е пред банкрот. Во Скопје со месеци се случува хаос со јавниот превоз, а сообраќајот е колабиран особено по затворањето на мостот „Беласица“, проблем што мнозинството од ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска целосно го игнорираат. Над сто милиони евра народни пари потрошија ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска, не се реализираше ниту еден капитален проект а Градот и јавните претпријатија тонат во долгови. Со таков однос не е далеку денот кога Скопје и официјално ќе банкротира што е невидена катастрофа. Банкрот на градот ќе значи целосен колапс на јавните претпријатија, целосен колапс на градската администрација, вели Каевски.

Би можело да ве интересира

Каевски: Мицкоски е анти ЕУ политичар а ДПМНЕ антизападна партија

Арсовска му порача на Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи и го подобрува рејтингот

Горан Наумовски

Мицкоски: Уште не се залечени раните за случајот со Онкологија, има нова афера каде ќерка дава тендер од три милиони на татко

Мицкоски: Сценариото на оската ДУИ – СДСМ и структури од поранешното раководство во ВМРО-ДПМНЕ нема да помине, уставни измени под бугарски диктат нема да има

Предраг Петровиќ

Муцунски: Претседателот Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

Предраг Петровиќ

Мицкоски: Власта со измените на Кривичниот законик се спрема за опозиција