Каевски: Документите потврдуваат, Данела била управител кога нејзината фирма направила долг за струја од 54.000 евра

Од:

Објавуваме уште еден документ кој го потврдува големиот скандал со фирмите на Данела Арсовска кои не плаќале струја со години односно не платиле над 54.000 евра. Токму во периодот кога е направен долгот, или слободно може да кажеме кражбата на струја, Данела била управител на оваа компанија, Империал Данела а потоа Империал вели пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски.

„Во 2014 година ЕВН констатира кражба на струја во вредност од 54.000 евра. А токму од 2013 година до 2014 година, била управител на оваа компанија.Тоа е вистината која ја покажуваат овие документи. Толку од чесноста на Данела Арсовска. Не е ниту е чесна, ниту пак е независна, таа е иста како Груевски чија кандидатка е. Ако не плаќала струја, не почитувала Договор и направила милионски долгови, јасно е дека исто ќе се однесува и со парите на граѓаните, со градскиот буџет и договорите на градот“ – вели Каевски.

Каевски вели дека ваквото нечесно, неодговорно и недомаќинско однесување на Арсовска ќе го ценат граѓаните, кога во недела ќе и испорачаат убедлив пораз и ќе покажат дека нема да дозволат нечесни и неодговорни поединци да го водат Град Скопје.

Би можело да ве интересира

Мицкоски бара време за да се видат резултатите на Арсовска

Кристијан Ландов

Арсовска: Ќе најдеме решение да ја прославиме Новата година без тоа да го чини градот 250 илјади евра

А1он

Арсовска: Парите да се трошат наменски и на приоритети

А1он

Арсовска од понеделник официјално ќе стане градоначалничка на Скопје

А1он

СДСМ Скопје: Маските паѓаат – радикални михајловисти дел од кампањата на Арсовска

А1он

Арсовска: Никој не може да ја сопре промената искажана преку волјата на народот

Катерина Павлова-Николовска