Јанева за А1он: Не дадов наредба за претрес на обвинителите, станува збор за недоразбирање

Од:

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева, за „А1он” вели дека било недоразбирање претресот кој полицијата го вршела на обвинителката Фатиме Фетаи.

-Не е точно, не сум издала таква наредба. Станува збор за недоразбирање. Не сум расположена за повеќе разговор”, рече Катица Јанева која не сакаше да одговори на други прашања.

Обвинителката Фатиме Фетаи вчера за А1он изјави дека при влез во зградата на СЈО била претресувана од страна на полициски службеник по наредба на Јанева. Фетаи жестоко се спротиставила на ова по што се обидела да ја најде Јанева во нејзината канцеларија но не успеала.

Во Специјалното јавно обвинителство денеска нема голема раздвиженост при влез и излез од зградата освен обезбедувањето.

Би можело да ве интересира

Николоски: Денешното рочиште покажа дека „Рекет“ е координиран од семејството Заеви

А1он

Катица Јанева пред да биде уапсена одела во СЈО, салони за убавина и по вечери

Кристијан Ландов

Адвокатот на Јанева: Ќе видите дека е нудење поткуп прво од сопругата на Камчев, а изгледа и од него

Кристијан Ландов

Јанева за разговорот Милевски-Јовановски: Се потврди дека никој не разговарал за рекет кога Камчев бил во притвор

Кристијан Ландов

Ѝ во телефонот на Јанева пронајдени сликите од неа и мебелот, „Ајфонот“ и се отклучувал со помош на САД

Кристијан Ландов

Јовески со себе ги носеше дописите од Јанева, но не доби збор-што пишува во нив?

Предраг Петровиќ