ВИДЕО: Јанева по говорот, избега од новинарите

Од:

Откако специјалната јавна обвинителка Катица Јанева го одржа подготвениот говор, таа избега од новинарите, а клучните прашања за нејзина вмешаност останаа неодговорени.

Таа кратко кажа дека не е вмешана во случајот „Рекет“ и нема одговорност.

Шефицата во оставка на СЈО, не одговори за изгубениот телефон кој е најден кај девојката на нејзниот син. Таа премолче и не кажа за што разговарала со Боки 13 кој ја вклучил на спикер додека бил со еден бизнисмен.

Иако новинарите инсистираа на одговори, Јанева замина во една од канцелариите каде што остана до заминувањето на новинарите.

Би можело да ве интересира

Катица Јанева однесена во затворот „Идризово“

Кристијан Ландов

Пресудата за „Рекет“ ќе стигне до Врховен, Катица Јанева ја нема добиено одлуката, ниту упатен акт за во затвор

Кристијан Ландов

Апелација ги потврди казните на Катица Јанева и Бојан Јовановски

Ана Ололовска

Вишиот јавен обвинител Бектеши побара повисоки казни за случајот „Рекет”

Ана Ололовска

На лошото здравје на Јанева влијае и притворот, адвокатите се надеваат дека ќе се укине пресудата за „Рекет“

Кристијан Ландов

Адвокатите на Јанева: За неа нема докази во „Рекет“, туку незаконски снимки и сведоци кои сакаат да се спасат од законот

Ана Ололовска