Јакупи: Вие не сте патриоти!

Од:

Четири од 17-те приговори на ВМРО-ДПМНЕ за Струга се прифатени од членовите на Државната изборна комисија.

dobivaj vesti na viber

Ова ноќеска ја вжешти атмосферата во ДИК.

Бедредин Ибраими се закани дека ќе ја напушти седницата, а Субхи Јакупи обвини за етничко чистење.

„Јас ќе излезам, а вие продолжете да си гласате сами. Вие мислите дека сте патриоти. Не сте патриоти.. Не е добро што гласате вака ни за вас, ни за ДИК, ни за државата. Патриот е тој што работи за својата земја, за својот народ, за своите сограѓани, за своите деца“, рече револтирано, Јакупи.

Денеска продолжува расправата по преостанатите приговори.

Во вториот круг Зијадин Села од ДПА, кој доби поддршка и од ДУИ, одвои 20.770 гласа, а Владимир Кочовски, заедничкиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, 15.276 гласа.

Би можело да ве интересира

Управниот суд ја прифати тужбата на Беса, нема да се прегласува во Желино

А1он

Бектеши по најавата на Хоџа повика да се почитуваат одлуките на Државната изборна комисија

А1он

ДИК додели уверенијата на шест нови пратеници, ќе ги заменат оние кои беа избрани за градоначалници

Ана Ололовска

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги повлекоа приговорите за вториот изборен круг

А1он

ДИК ги објави конечните резултати од вториот изборен круг

А1он

До ДИК пристигнале 13 приговори, седум од ТМРО и шест од СДСМ

А1он

5 comments

JAS 12/04/2013 - 10:46 at 10:46

Vo pravo e Jakupi. Apsolutno ne se patrioti tuku marioneti na kriminalci .
Patriotizmot ne se dokazuva vaka

Reply
JAS 12/04/2013 - 12:42 at 12:42

A DPMNE I SDSM NEKA PRESTANAT DA GLUMAT PATRIOTI. POSEBNO KOGA ZNAAT DEKA RAZLIKATA E OGROMNA I DOKOLKU SE PRIFATAT SITE PRIGOVORI POVTORNI SELA BI POBEDIL.
DA GI INTERESIRAA KICEVO I STRUGA MNOGU RABOTI BIL BILE POINAKVI.

Reply
struazenc 12/04/2013 - 14:52 at 14:52

iljada pati da preglasuvame ZIADIN SELA E GRADONACALNIk.so taa razlika sto sega ke ima uste povece glasovi

Reply
еххехе 12/04/2013 - 15:14 at 15:14

Ама нема проблем и 4 пати кај нас во струга да се прегласа нема фајде тоа го знаат македонците во Струга а ако збориме за нереегуларности ВМРО ДПМНЕ направи 1 000 нерегуларности во стуга и сега тие преговараат само да ви е јасно струга е победник ДПА и нема говора прифатетего тоа поздрав.

Reply
jas 12/04/2013 - 19:41 at 19:41

e stvarno vmro i sdsm nemaat sram!!! struga mozite da si glasate uste 100 pati SELA gradonacalnik a Grueski neka se zastrami sto pracase specijalci mislese ce go zaplasi narodot:)) ne be Grujo struga i okolinata ne se plasat ni od tebe ni od specijalcite zatoa poarno ti e da si molcis i struga zavrsi za tebe nema sto da baras bye bye

Reply

Leave a Comment

one + sixteen =