Изречени 13 казни за брзо возење во Охрид, и 12 во Струга

Од:

Изречени се 29 казни за пребрзо возење на територија на СВР Охрид, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (25.01.2022) во периодот од 07.00 до 10.00 часот на територијата на СВР Охрид спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 29 возачи. Од нив 13 на територија на Охрид, 12 на територија на Струга…

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Ласкарци, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Скопјанец го застрелал кучето на соседот

Ана Ололовска

Претрес во скопско, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска