Измамена 65-годишна скопјанка, дала 340 илјади денари за оставинска постапка

Од:

65-годиша жена од Скопје дала 340 илјади денари на лице кое и ветувало дека ќе и помогне за се забрза оставинската постапка за нејзинот починат невенчан сопруг. Таа парите му ги давала на Н.К. во неколку наврати од фавруари до јуни годинава.

Жената проверила и сфатила дека оставинската постапка воопшто не е почната. Таа случајот го пријавила во полиција информираат од МВР од каде велат дека се работи на расчистување на случајот.

.

Би можело да ве интересира

Пронајдено телото на 84-годишен жител од кочанско по кој се трагаше четири дена

Мери Јордановска

Прегазен пешак во Илинден, возачот побегнал

Ана Ололовска

Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница

Кичеец осомничен дека ја предизвикал сообраќајката на „Стража“ – претекнувал на полна лента

А1он

Заев: Не знам зошто Кичеец патувал за Скопје, но тој има право да се лекува

Мери Јордановска

Во вчерашната сообраќајка на патот кон Стража загина 34-годишен гостиварец

Ана Ололовска