Изгоре кампер-возило на полски туристи на Матка

Од:

Вчера попладне во Долна Матка се случил пожар во кој целосно изгорело паркинг-возило на полски туристи, а уште едно е оштетено, соопшти МВР.

„На 22.06.2021 во 17.43 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека во Долна Матка, скопско, настанал пожар во кампер-возило со полски национални ознаки, сопственост на М.З.(45) од Полска, кој бил целосно опожарен. Пожарот делумно зафатил и друго возило со полски национални ознаки, сопственост на В.З.(45) од Полска. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје“, се вели во полицискиот билтен.

Би можело да ве интересира

Пресметка со пиштоли и ножеви во Сарај, има ранети

Жарко Настоски

Голема полициска акција во Скопје, се апсат луѓе вмешани во трговија со оружје и дрога

Ана Ололовска

Приведен 17-годишен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Жител на тетовско му дал „Пасат“ на наводен купувач, утредента го нашол во оглас на интернет

Жарко Настоски

Возач загина на патот меѓу Ржаничино и Таор

Жарко Настоски

Прилепчанка глумела бајачка во Дебар, зела златен накит и не го вратила

Жарко Настоски