Иванов во посета на Казахстан

Од:

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов од денеска престојува во официјална посета на Казахстан.

За утре е предвидена средба на Иванов со неговиот домаќин, претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев, а ќе оствари средба и со премиерот Карим Масимов и со претседателот на Сенатот на Казахстан, Каират Мами.

Би можело да ве интересира

Јакимовски: На Македонија ѝ требаат над 50 милиони евра за младите да останат дома

А1он

СДСМ: Глас за Пендаровски е глас за сигурна европска иднина

А1он

Пендаровски прв на гласачкото ливче, ДИК ја одреди ждрепката за првиот круг

Орце Костов

Кабинет на Пендаровски: Претседателот може да користи службено возило и за време на кампања

Орце Костов

ДУИ официјално го промовира Османи како кандидат за претседател

А1он

Уште едно име во трката за собирање потписи: Гоце Ристов сака да биде претседател, иницијативата ја поднел вчера