Иванов во посета на Казахстан

Од:

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов од денеска престојува во официјална посета на Казахстан.

За утре е предвидена средба на Иванов со неговиот домаќин, претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев, а ќе оствари средба и со премиерот Карим Масимов и со претседателот на Сенатот на Казахстан, Каират Мами.

Би можело да ве интересира

Виртуелна средба на Џафери со европратениците Шидер, Ќучук и Валсман

Катерина Павлова-Николовска

Харадинај ќе се кандидира за претседател на Косово, но само ако Тачи го доврши мандатот

Жарко Настоски

Експретседателот на Киргистан осуден на 11 години за ослободување мафијашки шеф од затвор

Жарко Настоски

Пет случајно снимени разговори, кои ги довеле политичарите во неволја

Татјана Ташкова

Промоција на „Сведоштва од претседателскиот кабинет: моќта на трпението“ од Дарко Костадиновски

Ана Ололовска

Актуелниот претседател на Малави освои нов мандат

6 comments

kumanovec 01/07/2012 - 10:50 at 10:50

Se prashuvam da go prasha nekoj nashiot Gjole zoshto e otiden tamu ne veruvam deka znae.Vazno e toj ke si se prosheta. a ovde shto narodov mu gladuva toa nego ne go interesira.

Reply
Партизан 01/07/2012 - 10:50 at 10:50

Јас мислев отишол во Германија да лобира за помош со името, а он се летнал во Казахстан, катастрофа! Оваа џукелско-вмр-овска политика не изолира од цел свет.

Reply
bobi 01/07/2012 - 11:47 at 11:47

sigurno ke se sretne i so BORAT , na isti um se !

Reply
bobi 01/07/2012 - 12:06 at 12:06

ovie glupi sdsm-OVCI se velat narodot gladuva ja seuste ne sum slusnal deka nekoj umrel bidejki od glad se umira

Reply
bobi 01/07/2012 - 12:23 at 12:23

E pa iscisti gi malku usite,ako sakas da slusnis……

Reply
bobi 01/07/2012 - 13:14 at 13:14

ti da si kupis naocari i toa so golem diopter da gledas nadaleku oti kor si verojatno

Reply

Leave a Comment

four + four =