Искршени седум прозорци на црквата „Св. Атанасиј“ на тетовското Кале

Од:

Засега непознати сторители во точно неутврден период изминатите десеттина дена со камења скршиле и оштетиле седум прозорски стакла на црквата „Свети Атанасиј“ што се наоѓа на тетовското Кале информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

dobivaj vesti na viber

Според неговите податоци, материјалната штета се проценува на околу 6 илјади денари.

Оштетувањето  на прозорците било пријавено вчера околу 13 часот од страна на одговорниот на црквата Д.Н.(45) од Тетово.

Полицијата презема мерки и активности за откривање на сторителите.

Би можело да ве интересира

Пронајдени околу половина килограм хероин, 100 грама кокаин во Тетово, приведен дилер

А1он

Приведен дилер во Тетово, пронајдена марихуана

А1он

Притвор за дилер на марихуана од Тетово

А1он

Двајца осомничени демолирале и запалиле казино во Тетово

А1он

Приведен тетовец кој сторил десетина измами

А1он

Под слоганот „Град е со градски“, иницијатива за парк во Тетово