Хрват и радовишанка сакале да ограбат црква, со нож му се заканувале на клисарот

Од:

МВР извести дека вчера во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи ги уапсиja С.Р.(37) од Република Хрватска и А.К.(37) од Радовиш.

„Тие се сомничат дека околу 7.30 часот од црква во Радовиш се обиделе да одземат пари, а откако биле забележани од клисарот во црквата, А.К. физички го нападнала, а С.Р. му се заканил со остар предмет, по што го напуштиле местото. Во службен разговор во Полициската станица Радовиш тие го признале делото, по што биле задржани. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Во Скопје: Разбојник од банка украл 2,6 милиони денари

Жена од Ростуше украла пари од спортска обложувалница

Горан Наумовски

Ограбена филијала на банка во Скопје

Ограбена e обложувалница во Чаир

(ВИДЕО) После големиот грабеж во Бања Лука, полицијата го блокираше градот

Голем грабеж во Бања Лука, украдени се околу еден милион евра

Горан Наумовски