Хрват со фалсификувани документи влегол во Македонија

Од:

Вчера попладне на Аеродромот во Скопје на излез од Р.Македонија се пријавил да патува Л.В.(33) од Р.Хрватска.

По извршени проверки  било утврдено дека истиот остварил влез во РМ на 11.09.2018 година, со фалсификувана патна исправа која по негово кажување ја добил од лице во Истанбул, информираат од МВР

Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Крвав инцидент во автобус во Австрија, Хрват со нож го избоде на спиење возачот-Србин

Жарко Настоски

Вработени во МВР издавале возачки дозволи на лица кои немале положено, поднесени 36 кривични пријави

А1он

Со фалсификувани пари се обидел да пазари во Тетово

А1он

Уништени 18 илјади парчиња фалсификувана стока

Ана Ололовска