Груевски не сакаше да влезе, пратениците се инаетеја

Од:

Премиерот, Никола Ггруевски, одбива да влезе во салата каде се одржува седницата на Анкетната комисија иако претседателот Петре Шилегов неколку пати им порача на службите да го повикаат. На новинарите им е забрането да излезат.

Пратениците од власта и опозицијата се инаетат меѓу себе. Членовите на Комисијата од ВМРО-ДПМНЕ бараат прво да се констатира дека седницата ќе биде затворена па потоа сведокот да влезе. Шилегов вели дека прво мора да се констатира дека сведокот е присутен на седницата.

12369210_1051298798234805_6891728139666780173_n

-Не можам да му овозможувам услови за седница на празно столче – рече Шилегов.

Шилегов одреди пауза од 15 минути за пратениците да се договорат. Груевски го немаше на влезот од салата кога новинарите излегоа.

Би можело да ве интересира

Грузија: Меѓу руската прегратка и евроатланските амбиции

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Силна поддршка за СДСМ од партијата на Европски социјалисти

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Шилегов: Поради бојкотот и блокадата од ВМРО-ДПМНЕ, Анкетната не функционира

Емир Латифовиќ

Собранието ја продолжи расправата за анкетна комисија за фалсификување лични карти

Емир Латифовиќ

Продолжува расправата за Анкетната за фалсификувањето лични карти

Емир Латифовиќ

Ќе се формира Анкетна за фабриката за лични карти, СДСМ не предложи членови

Ана Ололовска

Leave a Comment

four × one =