Градоначалничката Арсовска го посети Ване, првороденото дете во Скопје

Од:

Првороденото бебе во Скопје во 2023 година се роди на само минута по полноќ на Универзитетската Клиника за Гинекологија и акушерство Скопје.

Град Скопје на мајката и првороденото бебе во новата година им посака многу здравје и радости, со штедна книшка со 20 илјади денари и пригодни подароци.

За родилката Стојанка Панајотова, Ване е прво дете.

На Стојанка и нејзиното семејство Град Скопје им посакува здравје, спокој, среќа во годините кои претстојат, заедно да се радуваат на успесите.

Би можело да ве интересира

Обвинителството ги утврдува причините за смртта на седумесечното бебе од Вевчани

Петмесечно бебе доживеало срцев удар во Леголенд

Горан Наумовски

Морничав случај во Велика Британија: Пет лица прикриле смрт и погреб на бебе

А1он

Бебе од Србија почина во Виена, приведени родителите

А1он

Бебе падна од првиот кат на зграда во подрум во Параќин

Гинеколог од Сремска Митровица во притвор, осомничен за акушерско насилство

А1он