Град Скопје: В среда ќе се прска против комарци

Од:

Градот Скопје ги известува граѓаните дека в среда, на подрачјето на градот, ќе се изврши авионска и терестрична дезинсекција, против ларви од комарци.

Авионската дезинсекција против ларви од комарци ќе се изврши в среда, во раните утрински часови, а терестричната дезинсекција ќе се изврши истиот ден во периодот од 8 до 17 часот.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Би можело да ве интересира

Во понеделник наутро во Скопје ќе се прска против комарци

А1он

Град Скопје: Остануваат уште 3.000 неискористени барања за субвенции за инвертери

А1он

Досега 1964 онлајн апликации за субвенции за набавка на инвертер клима уреди

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скопјани за Универзална сала ќе бидат консултирани на референдум

Искра Манојлоска

Велковска од Совет на Град Скопје: Планските документи за Скопје мора да бидат зелени

Ана Ололовска

Советот на Град Скопје ќе расправа за примање донација од УНДП

Ана Ололовска