Гостиварец усмртил пешак во сообраќајка во Албанија

Од:

Во сообраќајна несреќа, што се случила утрово на патот Скадар-Коплик, во северниот дел на Албанија, македонски државјанин со своето возило усмртил пешак.

– Лицето Е.И.(24) жител на Гостивар, Северна Македонија со своето возило удрил во пешакот М.П.(77) од село Омарај, Голема Малесија. Како последица од здобиените повреди пешакот починал, соопшти полицијата.

Сообраќајната несреќа се случила околу 5:40 часот во близина на селото Омарај.

Возачот на автомобилот е приведен во Полицискиот комесаријат во Скадар. Увидот треба да ја утврди причината за несреќата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Повторно хаос во албанскиот парламент, сесијата заврши предвреме поради немири

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Горан Наумовски

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван во Охрид, Струга, Гостивар и Скопје

Горан Наумовски

Високиот инспекторат почна истрага против градоначалничката на Булќиза, чиј брат издаваше лажни потврди за бугарско потекло во Голо Брдо

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша во куќен притвор