Гостиварец паднал од скала, па завршил во болница

Од:

На 14.7.2022 во 21 часот, А.Г.(52) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека 34-годишниот В.Б. од тетовско Боговиње, работејќи на објект во изградба во Гостивар, паднал од скала и се здобил со повреди.

dobivaj vesti na viber

Потоа бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Би можело да ве интересира

Детали за убиството во Гостивар: Пронајден е пиштол, се проверуваат снимките

Катерина Павлова-Николовска

Убиство во Гостивар, застрелан 28-годишник

Таравари предлага продолжување на зимскиот распуст за да се заштеди енергија

Малолетничка со автомобил удрила во виљушкар

Горан Наумовски

Тешко повредени двајца пешаци во Гостивар

Двајца гостиварци и се заканувале на извршителка