Гостиварец ја силувал својата 12-годишна полусестра

Од:

Од гостиварското Обвинителство информираат дека по спроведена истражна постапка е поднесено обвинение против 18-годишен жител на селото Сенокос, општина Врапчиште, кој се товари дека сторил кривично дело – Родосквернавење од член 194 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

dobivaj vesti na viber

„На 15 јули, обвинетиот со употреба извршил обљуба врз неговата полусестра, родена 2009 година. Иако оштетената за цело време викала и плачела, тој ја одвлекол и извршил обљуба со употреба на физичка сила. Потоа и се заканил на оштетената дека доколку каже на родителите, повторно ќе и го направи истото.

Јавниот обвинител до Основниот суд во Гостивар достави и посебен предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетото лице“, информираат од Обвинителството.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Граѓаните се охрабрија: Извршителката ме натера да си ја откупам куќата, еднаш од банката, еднаш од соседот

Орце Костов

Уапсен крадец во Гостивар

(ВИДЕО) Татко убил педофил, синот убиството го гледал на телевизија

Горан Наумовски

Приведен крадец во Гостивар

Детали за убиството во Гостивар: Пронајден е пиштол, се проверуваат снимките

Катерина Павлова-Николовска

Убиство во Гостивар, застрелан 28-годишник