Големо невреме во Скопје, откорнати дрвја и покриви, поплавени улици

Од:

Големо невреме го погоди Скопје, пропратено со силни врнежи, со ветер, грмотевици и град. На многу места во градот се откорнати дрвја и покриви, а многу од улиците се поплавени.

dobivaj vesti na viber

Невремето почна одесетина минути пред 17 часот, и за брзо време беа поплавени дел од улиците на Скопје.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека на повеќе места во земјава е нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а во моментов јадра со поизразена нестабилност има и околу Штип, Велес, Демир Хисар и Св. Николе.

Би можело да ве интересира

По десет часа распит ослободен приведениот за бомбите во училиштата

Маја Илиевска-Пачемска

И денешните дојави за бомби биле лажни, МВР приведе скопјанец во врска со заканите

Горан Наумовски

ВИДЕО: Силно невреме го погоди Белград, во некои делови од градот предизвикани поплави

А1он

ВИДЕО: Се враќа ли Груевски во белата палата – ќе го пречека ли Данела?

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Големо невреме во Србија: Поплавени улици и низа сообраќајни несреќи поради слаба видливост

А1он

(ВИДЕО) Жители на покриви и на дрвја бараат спас од поплавите во Италија, паркирани возила стуткани едно врз друго

А1он