Генсекот на владејачкиот СДСМ, вицепремиерот за борба против корупција, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, ќе го води партискиот штаб за локалните избори

Од:

На денешната седница на Централниот одбор на Социјадемократскиот сојуз Љупчо Николовски е избран за Шеф на Централниот изборен штаб за претстојните локални избори, објави владејачката партија.

–Седница на Централниот одбор на СДСМ, после подолго време со физичко присуство, почитувајќи ги мерките за заштита на здравјето. Љупчо Николовски избран за Шеф на Централниот изборен штаб на СДСМ за локалните избори. Машината којашто победува е во погон!, напиша СДСМ на својата фејсбук-страница.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Обезбедуваме целосна инклузија на децата со попреченост, вработување на 500 образовни асистенти

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лазаревска: Обезбедуваме вклученост на децата со попреченост во редовната настава со вработување на 500 образовни асистенти

Ана Ололовска

СДСМ: Инвестициите во инфраструктурата продолжуваат со засилена динамика, градиме патишта за побезбеден и побрз сообраќај

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Чаракчиев: Силно инвестираме во инфраструктурата, се гради низ целата држава

Ана Ололовска

СДСМ: Конкретните мерки за заштита на светското наследство на Охридскиот Регион се препознаени и уважени од УНЕСКО

Ана Ололовска

СДСМ: Економските политики на Владата даваат резултат, јавниот долг се намалува, растат платите

Ана Ололовска