Гасификација на Општина Чаир

Од:

Министерот за економија Ваљон Сарачини и градоначалникот на Чаир Изет Меџити ќе потпишат меморандум за соработка за имплементација на проектот за гасификација на Општина Чаир.

Би можело да ве интересира

Еден месец зјае дупката во која загинаа двајца браќа во Чаир, Обвинителството сѐ уште прибира докази

Маја Илиевска-Пачемска

Ганиу со апел за терасите без дозвола во Старата Скопска Чаршија: Никој нема да биде над законот

Основците од училиште во Чаир добија распарталени и неупотребливи книги за идната година

Ана Ололовска

Седум часа по несреќата Чаир во шок од смртта на браќата

Ана Ололовска

Обвинителство: Загинатите во Чаир се браќа, повредениот им е роднина, а копал и таткото на настраданите

Маја Илиевска-Пачемска

Општина Чаир: Изведувачот немал дозвола за градилиштето на кое загинаа двајца работници

Маја Илиевска-Пачемска

Leave a Comment

fifteen + fifteen =