(ФОТО) Универзитетот ФОН отвори студентски дом по светски стандарди

Од:

Поставени светски стандарди на високото образование во Македонија. Универзитетот ФОН синоќа со свечен прием го пушти во употреба новоизградениот студентски дом на површина од 20.000 квадрати, со капацитет за 500 студенти.

dobivaj vesti na viber

Студентскиот дом има 150 апартмани, наменски заеднички простор, библиотеки, читални, фитнес центри и свој посебен ресторан за исхрана на студентите.

Овој студентски дом отвара нови врати на глобализација во Македонија истовремено е можност за новите студенти да студираат по светски образовен концепт по врвни стандарди. Сметаме дека со заокружувањето на овој мултифункционален концепт е клучот на квалитетното образование на 21 век, соопштија од ФОН.

12801562_10154769232977699_1785193458110673799_n

10274246_10154769222232699_8714945921672971710_n

1929003_10154769251727699_1541975593987392959_n

1208610_10154769222142699_8921498699406201871_n

1009881_10154769233142699_8031805112493530612_n

10262080_10154769233437699_6301609660934951278_n

Повеќе слики тука.

Би можело да ве интересира

Прв академски час на 20-та генерација на студенти на Американскиот универзитет на Европа – ФОН за 2022/2023 година

Ана Ололовска

Промовирани двојните дипломи на АУЕ – ФОН со меѓународни универзитети од Германија, Франција, Бугарија и Израел

Ана Ололовска

Американскиот универзитет на Европа-ФОН му додели титула „Doctor Honoris Causa“ на европратеникот Илхан Ќучук

Академијата за сајбер безбедност на АУЕ-ФОН станува атрактивна во регионот

Американскиот универзитет на Европа-ФОН станува дел од елитата на универзитети за сајбер безбедност!

Горан Наумовски

Со подготвителната настава за државна матура организирана од АУЕ – ФОН, матурантите остварија одлични резултати во јунскиот испитен рок