Отпад во Министерството за култура

Од:

Искршени фотелји, столчиња, ногарки, куќиште од компјутер, кутии… На социјалната мрежа „Фејсбук“ е споделена фотографија од Министерството за култура, на која се гледа дека просторот под скалите во близина на бифето се користи како депо за отпад.

Корисиниците на „Фејсбук“ во коментари се шегуваат дека важно е што близу отпадот има цвеќе, а некои искоментирале дека оваа состојба е ваква подолго време.

Би можело да ве интересира

Актерите од Струмица до институциите: Бараме одговори по нашите претставки за изборот на директорот фискултурец

Ана Василевска

Димитриевски до кумановци: Не фрлајте ѓубре насекаде, не можеме да постигнеме да исчистиме

Жарко Настоски

ВИДЕО: „Градот на светлината“ се дави во ѓубре, парижани бараат градоначалничката да си оди

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Расправа на директорот фискултурец со актерите од Струмица: Можам да ја водам институцијата, имам дипломи

Ана Василевска

Иницијативниот одбор „Култура или фисклутура?“ го прекинува дијалогот со Министерството за култура

ВИДЕО: Гастарбајтери со скапо „Ауди“ фрлија ѓубре покрај пат во Босна, минувачи ги натераа да го соберат

Жарко Настоски