ЕПП: Треба да се направи сè за да се одржат слободни и фер избори на 12 април

Од:

Ние внимателно ги набљудуваме важните реформски напори во Република Северна Македонија.

Треба да се направи сè за да се овозможи да се одржат слободни и фер избори на 12 април како што е договорно, за да се придвижи земјата напред, објави Европската народна партија на “Твитер”.

Би можело да ве интересира

Изборите и официјално одложени, новиот датум по завршување на вонредната состојба поради коронавирусот

Ана Ололовска

ДИК ги запре дејствијата за предвремените парламентарни избори поради вонредната состојба за справување со Ковид-19

Ана Ололовска

Владата донесе одлука дека нема да има избори на 12 април

Кристијан Ландов

Деркоски: Се надевам дека надлежните навреме ќе донесат одлука за парламентарните избори

Ана Ололовска

ДИК го утврди редоследот на гласачкото ливче

А1он

ДИК на јавна седница ќе одлучува за поднесените листи на кандидати за пратеници

Ана Ололовска