Единствена Македонија: Заев се фали дека ќе победел на наредните избори, ајде да се соочиме со народот

Од:

Од партијата Единствена Македонија го повикаа премиерот Зоран Заев на предвремени парламентарни избори. Тие го нападнаа Заев дека брише се што е македонско и ја фрла на колена Македонија и покрај народната волја изразена преку бојкотот на референдумот.

Според нив, Заев сака влез во НАТО поради заштита на украденото од позиција на власт.

„Цел свет знае дека марионетската власт на Заев е инсталирана од странски центар и не ја отсликува волјата на бирачите и затоа единствено решение се предвремени парламентарни избори заедно со претседателските избори.

Единствена Македонија подржува нови парламентарни избори без оглед на последните дискриминаторски измени на Изборниот законик, со кои, за време на избори партиите во медиумите добиваат девет минути кампања на секој час емитувана програма финансирана од буџетот од кои четири минути за власта СДСМ, четири минути за опозицијата во парламентот ВМРО-ДПМНЕ и само една минута за сите останати партии.

Странскиот измеќар Заев се фали во јавноста дека ќе победел на наредните избори, па, ајде да се соочиме со народот на избори за историската иднина на Република Македонија“ се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

Вонпарламентарни партии со неколку барања за Изборниот законик

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Да се дозволи секој да ги објави своите „бомби“

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Заев од НАТО и ЕУ носи само лоши работи – хомосексуализам, дрога, проституција

Ана Ололовска

Единствена Македонија: НАТО и ЕУ го гарантираат беззаконието на инсталираната власт на Заев во Скопје

Единствена Македонија: Сите 63 советници на Заев правно неписмени, не знаеле дека е незаконски да биде и премиер и министер

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

Ана Ололовска