Единствена Македонија: Заев како и Груевски нарачува апсења по однапред изготвен список

Единствена Македонија го осудува истиот пристап на Зоран Заев со оној на поранешниот премиер Никола Груевски, борбата со криминалот да се води според политичко сценарио и по однапред изготвен список, велат од партијата преку соопштение.

„Никола Груевски по изборната победа во 2006 година изготви список на дваесет и пет функционери од поразениот СДСМ кои еден по еден се гонеа редоследно по политичка проценка за одвлекување на вниманието на јавноста од афери и неповолни настани поврзани со тогашната власт на ВМРО-ДПМНЕ.

Зоран Заев сега тргнува по стапките на Груевски со процесуирање и темпирање на криминални случаи кога има настани што негативно влијаат на рејтингот на владата на СДСМ, а сето тоа по однапред изготвен список од Заев иако секој оној што се води од искрена борба за расчистување со криминалот не треба да се служи со маркетиншки трикови“, се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Разрешени директорите на МЕПСО, ЕЛЕМ, началникот на УБК и десетици други функционери

Галена Николовска-Ризвановиќ

Груевски на бизнис забава во Будимпешта

А1он

Руските комичари за А1он: Го избравме Заев откако почна да ја обвинува Москва

Галена Николовска-Ризвановиќ

(ВИДЕО) Беџети: Министерството ме извести да не брзам со уривање на платформите на Матка

Маја Илиевска-Пачемска

Груевски: Ако го апсат Јанакиески, зошто не го апсат и Сугарески?

Како Заев ја ископа законската дупка за да биде и премиер и министер